The Voice: Όσα θα δούμε στα «battles»


The Voice: Όσα θα δούμε στα «battles»

To “The Voice” συνεχίζει την πορεία του \στην ελληνική τηλεόραση με τη δεύτερη φάση, αυτή των “battles”, να ξεκινάει το βράδυ αυτής της Παρασκευής.

Οι τέσσερις κριτές αφού συμπλήρωσαν τις 16άδες των παικτών τους από τις “blind auditions”, βάζουν τους φιναλίστ των ομάδων τους να “μονομαχήσουν” ανά δυο ώστε να εξασφαλίσουν την πρόκριση στην τρίτη φάση. Το stage μετατρέπεται σε μουσικό ρινγκ και οι παίκτες τραγουδούν ντουέτα με σκοπό να νικήσει μόνο ένας, αυτός που θα διαλέξει ο κάθε coach.

 

Μια ακόμη καινοτομία του «ΤΗΕ VOICE» είναι πως σε αυτή τη φάση οι κριτές δεν είναι μόνοι τους: Κάθε coach επιλέγει έναν έμπιστο συνεργάτη για να τον βοηθήσει, να τον συμβουλέψει, να διαμορφώσουν από κοινού τα ζευγάρια και να επιλέξουν τα τραγούδια που θα ερμηνεύσουν.

Μελίνα Ασλανίδου 

Μιχάλης Κουϊνέλης

Συγκεκριμένα, ο Αντώνης Ρέμος έχει ως συνεργάτη του τον συνθέτη και ενορχηστρωτή Χρήστο Σούμκα, η Δέσποινα Βανδή συμμαχεί με τον συνθέτη και παραγωγό Δημήτρη Κοντόπουλο, ο Μιχάλης Κουϊνέλης συνεργάζεται με τον τραγουδιστή και συνθέτη Δήμο Αναστασιάδη, ενώ η Μελίνα Ασλανίδου ενώνει τις δυνάμεις της με τον συνθέτη Αντώνη Μιτζέλο.

Αντώνης Ρέμος

Η Δέσποινα Βανδή και ο Δημήτρης Κοντόπουλος

Αξίζει να σημειωθεί ότι κάθε coach θα βρίσκεται μαζί τον συνεργάτη του σε όλη τη διάρκεια των “Battles”. Οι κριτές έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν τη βοήθεια των συνεργατών τους σχετικά με την απόφασή τους, για το ποιον παίκτη θα επιλέξουν να παραμείνει στο “The Voice”.

Αναλυτικά, οι ομάδες έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΩΝΗ ΡΕΜΟΥ

1. Φανή Τσελεπή

2. Βέρα Μπούφη

3. Χάρης Μωσαΐδης

4. Δήμος Μπέκε

5. Κέλλυ Πρωτόπαπα

6. Νατάσσα Βενέτη

7. Εβελίνα Νικόλιζα

8. Αθηνά Γεωργοπούλου

9. Λευτέρης Κιντάτος

10. Άγγελος Μπουτακίδης

11. Δημήτρης Τικτόπουλος

12. Δημήτρης Μαρμαρινός

13. Άλεξ Οικονόμου

14. Κατερίνα Σούσσουλα Suarez

15. Τζωρτζίνα Καραχάλιου

16. Ιωάννα Τσάγκαρη

 

ΟΜΑΔΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ ΒΑΝΔΗ

1. Δημήτρης Φουρναράκης

2. Παναγιώτης Αλαφούζος

3. Βασίλης Αξιώτης

4. Μαρία Βλαχάβα

5. Νίκος Μπαλιάκος

6. Παύλος Δούνης

7. Ελπίδα Παπακοσμά

8. Μάρω Λιάπη

9. Κατερίνα Λιόλιου

10. Έλενα Στρατηγοπούλου

11. Στέλιος Μαγαλιός

12. Στέλιος Καρπαθάκης

13. Μαρία Έλενα Κυριακού

14. Εύα Κανατά

15. Ελένη Γεραγίδη

16. Μαρία Εγγλέζου

 

ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΙΝΑΣ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ

1. Πάνος Τογκαρίδης

2. Αγγελική Ζήκα

3. Βασίλης Χατζηπαρτάλης

4. Μαυρίκιος Μαυρικίου

5. Ιφιγένεια Άτκινσον

6. Γιώργος Γκέκας

7. Αίμιλη Χαραλάμπους

8. Χριστίνα Μακρή

9. Irwan Easty

10. Μαριάννα Ρόζαλιν Μακρέλ

11. Άννα Μαρία Μπιλίδα

12. Μαρία Μουρατίδου

13. Ειρήνη Καλαμαράκη

14. Γιώργος Παππάς

15. Μαίρη Δούτση

16. Νίκη Παππά

 

ΟΜΑΔΑ ΜΙΧΑΛΗ/ STAVENTO

1. Ιορδάνης Καρακασίδης

2. Άρης Καμπανός

3. Γιούρι Μελίκωφ

4. Πάνος Παταγιάννης

5. Στήβεν Αντερίντο

6. Παναγιώτης Κουφογιάννης

7. Κωνσταντίνα Χριστοπούλου

8. Τάσος Παναγιωτόπουλος

9. Λούης Βλαχάκης

10. Παναγιώτης Βιντζηλαίος

11. Βιολέττα Χριστίνα Νταγκάλου

12. Κωνσταντίνα Ζέρβα

13. Αρετή Κοσμίδου

14. Χριστίνα Μηλιού

15. Δήμητρα Δημητρακοπούλου

16. Αντιγόνη Τσιπλακίδη

 Κωνσταντίνος Αντωνάτος-Χαντζάκος  yupiii.gr
The Voice: Όσα θα δούμε στα «battles»
User Rating: 0 (0 votes)